()

امروز، ما بسیار هیجان‌زده هستیم که اعلام کنیم با مشارکت ماریانو سوارز-باتان، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Mural، و سرمایه‌گذاران موجود توسط Founders، LDV Capital، مبلغ ۱۵ میلیون دلاری سرمایه‌گذاری سری A را از Insight Partners جمع‌آوری کرده‌ایم. و av8 Ventures.

“ما در Insight در مورد دیدگاه Uizard برای فعال کردن موج جدیدی از طراحان شهروند با استفاده از قدرت هوش مصنوعی در پلت فرم طراحی شهودی و قدرتمند برنامه‌سازی هیجان‌زده هستیم.”

Nikhil Sachdev، مدیر عامل Insight Partners

 

طراحی برای افراد غیر طراح

استارت‌آپ Canva اخیراً به یک هدف خیره‌کننده ۱۵ میلیارد دلار ، کمتر از یک سال پس از ۶ میلیارد دلار ارزیابی در سال ۲۰۲۰٫ این شرکت هر ماه به ۵۵ میلیون غیرطراح خدمت می کند تا به آنها در طراحی کمک کند. آگهی‌ها، پوسترها، پست‌های رسانه‌های اجتماعی، و اخیراً حتی پس‌زمینه‌های زوم.

آنچه Canva را قادر می‌سازد این است که طراحی گرافیکی را برای همه در دسترس قرار دهد – چیزی که از نظر تاریخی به سطحی از تسلط با نرم‌افزارهای پیچیده مانند Adobe Photoshop یا Adobe Illustrator نیاز داشت.

در دنیایی که به‌طور فزاینده‌ای توسط برنامه‌ها و نرم‌افزارهای متمرکز بر مصرف‌کننده هدایت می‌شود و همه ما در محل کار و زندگی خود به آن‌ها تکیه می‌کنیم، طراحی محصول دیجیتال —فرایند طراحی برنامه‌های تلفن همراه، برنامه‌های وب، وب‌سایت‌ها و نرم افزار دسکتاپ — هنوز برای همه قابل دسترسی نیست.

این جایی است که یویزارد وارد می‌شود، اما من وانمود نمی‌کنم که من و بنیان‌گذارانم از روز اول همه چیز را فهمیده‌ایم!

وقتی شروع کردیم، Uizard همیشه قرار بود ابزار طراحی هوشمندی باشد که از هوش مصنوعی برای سرعت بخشیدن و تسهیل فرآیند طراحی محصولات دیجیتال استفاده می‌کند. با این حال، وقتی در سال ۲۰۱۸ بتای خصوصی Uizard را راه‌اندازی کردیم، در ابتدا فکر می‌کردیم که محصول ما در خدمت طراحان و توسعه‌دهندگان است. در نگاهی به گذشته، این یک فرض ساده و ساده بود که کاملاً پویایی بازار را نادیده می گیرد.

به مرور زمان و در طول بتای خصوصی ما، اکثر کاربران فعال مکرر ما به طور فزاینده ای به بنیانگذاران استارتاپ، مدیران محصول، مشاوران، تحلیلگران کسب و کار، مهندسان، تیم های بازاریابی و متخصصان تجربه کاربری تبدیل شدند. چیزی به طور فزاینده ای روشن شد: Uizard یک ابزار طراحی برای غیر طراحان است.

این موضوع زمانی واضح‌تر شد که وقتی ما در فوریه ۲۰۲۱ از نسخه بتا خصوصی راه اندازی شد.

در این پست وبلاگ، درباره این بحث خواهیم کرد که چرا مشتریان ما اغلب برای ما  “Canva برای طراحی برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها” را توصیف می‌کنند و چرا معتقدیم که فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی ما یک پله برای فعال‌سازی است. دموکراتیک کردن طراحی محصول دیجیتال.

uizard product overview 2 1

 

تغییر صنعت

در طول دهه گذشته، اهمیت طراحی در نرم افزار به طور قابل توجهی واضح تر شده است. سازمان‌ها در سراسر جهان شروع به درک ارزش طراحی کردند تا کیفیت پیشنهادات خود را بهبود بخشند و به مشتریان خود خدمات بهتری ارائه دهند. شما به سادگی با ارائه بهترین ویژگی ها قلب مشتریان خود را به دست نمی آورید. باید مطمئن شوید که کیفیت طراحی محصول و تجربه کاربری شما بسیار برتر از کیفیت ارائه شده توسط رقبای شماست.

“اگر محصولات و شرکت‌ها قبلاً با کد زندگی می‌کردند یا می‌میرند، اکنون با سواد طراحی و طراحی محصول خود زندگی می‌کنند یا می‌میرند.” پیتر لوین، شریک عمومی در Andreessen Horowitz

در نتیجه، شرکت‌ها سرمایه‌گذاری هنگفتی را در طراحی در اوایل دهه ۲۰۱۰ آغاز کردند. به عنوان یک مثال قابل توجه، یک نظرسنجی< /a> از تیم Figma تاکید کرد که IBM از نسبت ۱ طراح برای ۷۲ مهندس در سال ۲۰۱۲ استفاده می کرد و سپس به ۱ طراح برای ۸ مهندس در سال ۲۰۱۷ تغییر می کرد.

ارزش طراحی در نرم افزار هرگز به خوبی درک نشده است و مهمتر از آن، کمیت شده است. در سال ۲۰۱۸، McKinsey & Company برآورد که شرکت‌های دارای قوی ترین تعهد و اجرای اصول طراحی، ۳۲ درصد درآمد بیشتر به دست آورد و ۵۶ درصد بیشتر را به سهامداران خود بازگرداند. طراحی UI و طراحی UX مناسب برای موفقیت یک محصول دیجیتال کاملا ضروری است.

«تجربه مشتری میدان نبرد هر کسب‌وکاری است و تجربه مشتری اکنون روی صفحه‌های نمایش اتفاق می‌افتد. نرم افزار به تنهایی دیگر یک مزیت رقابتی نیست. نرم افزار عالی نیاز به طراحی عالی دارد. اندرو رید، شریک Sequoia

با نزدیک شدن نسبت طراح به توسعه‌دهنده به ۱:۱، افراد بیشتری در سازمان‌ها شروع به مشارکت در طراحی می‌کنند. شرکت‌های توسعه‌یافته مانند Airbnb موافق هستند که باز بودن و جامع بودن کلید در فرآیندهای طراحی موفق است و اینکه افراد از همه بخش‌ها و پیشینه‌ها باید درگیر شوند — به‌ویژه افرادی که بیشتر مشتریان را درک می‌کنند. به‌عنوان مثال، اگر می‌خواهیم تجربه کاربر از جریان اشتراک برای یک سرویس پخش آنلاین موسیقی را بهبود بخشیم، ایده خوبی است که در مورد طوفان فکری و ایده‌پردازی  —  نه فقط با تیم طراحی  —  بلکه با افرادی از تیم تجاری نیز فکر کنیم. رئیس محصول، و همچنین افرادی از تیم پشتیبانی مشتری که مستقیماً با بازخورد کاربر مواجه می‌شوند.

“از آنجایی که شرکت‌های بیشتر و بیشتری محصول را هدایت می‌کنند، سرعت و دقت یک شرکت نیازهای مشتریان جدید را شناسایی می‌کند و محصول را ارسال می‌کند، در نهایت موفقیت آن را تعیین می‌کند.” جنیفر لی، شریک Andreessen Horowitz

uizard product overview 1 1

 

فراگیر بودن طراحی

امروزه هر شرکتی، صرف نظر از صنعت آن، یک شرکت نرم‌افزاری است. هر شرکتی باید نرم‌افزار کاربرپسند طراحی کند یا برای خدمت به مشتریان خود یا برای خدمت به کارکنان و عملیات خود.

به دلیل مصرفی شدن نرم افزارهای سازمانی و تقاضای فزاینده مشتریان برای طراحی خوب، امروزه هر شرکتی باید مطمئن شود که در سازمان خود، تا حد امکان افراد زیادی در ارتباط با طراحی مسلط هستند. به بیان دیگر: طراحی دیگر فقط برای طراحان نیست.

«طراحی ذاتاً متقابل است. باید در مرکز هر سازمان قرار گیرد.» Dylan Field، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Figma

با این حال، تعداد افرادی که در یک شرکت خاص می توانند به طور موثر افکار و ایده های خود را به طرح های بصری و نمونه های اولیه منتقل کنند، کم است زیرا:

  • پهنای باند: کارکنان طراحی و فناوری شرکت در حال حاضر مشغول کار روی پروژه‌های دیگر هستند. در واقع، متخصصان خلاق کاملاً بیش از حد کار می کنند.
  • استخدام سخت است: بسیاری از استعدادهای طراحی و فناوری به هدایت می شوند پنج غول فناوری، بنابراین جذب استعدادهای برتر برای دیگر شرکت‌های بزرگ و استارت‌آپ‌ها سخت می‌شود. علاوه بر این، کمبود استعدادهای طراحی و فناوری رو به وخامت است. در سال ۲۰۱۸، Korn Ferry تخمین زد که تا سال ۲۰۳۰، کمبود استعدادها باعث از دست رفتن فرصت درآمدی نزدیک به ۸٫۵ تریلیون دلار در سراسر جهان می شود.
  • ابزارسازی پیچیده است: ابزارهای طراحی و نمونه سازی موجود برای غیر طراحان بدون آموزش گسترده بسیار پیچیده هستند. تمام ابزارهای حرفه ای طراحی محصول دیجیتال فعلی تاکنون منحصراً برای کمک به طراحان خبره ایجاد شده اند (مانند Adobe Creative Suite، Sketch، Figma، InVision Studio و غیره).

اساساً، این بدان معناست که کارشناسان حوزه، رهبران کسب‌وکار و تصمیم‌گیرندگان قادر به تجسم، برقراری ارتباط و آزمایش ایده‌های خود نیستند، زیرا ابزار برای استفاده بسیار پیچیده است، تیم طراحی آنها در حال حاضر بسیار شلوغ است، و استخدام سخت اغلب، نرم افزارهایی مانندGoogle Slides، PowerPoint، یا Keynote جایگزین ابزارهای طراحی برای مدیران، رهبران و به طور کلی غیر طراحان می شوند.

اگر شرکت های توسعه یافته طراحی و ارائه دهندگان ابزار طراحی موافق باشند که فرآیندهای طراحی موفق باید مشارکتی، باز، در دسترس و فراگیر باشد، پس ما به راه حلی برای طراحی محصولات دیجیتالی نیاز داریم که واقعاً برای همه بدون توجه به پیشینه فنی/طراحی آنها قابل استفاده باشد. . این دقیقاً همان مشکلی است که Uizard سعی در حل آن دارد!

Picture Timeline 1

 

دموکراتیک کردن طراحی

قبل از اینکه بتوانیم در مورد دموکراتیک کردن طراحی صحبت کنیم، بیایید به اتفاقی که با دموکراتیزه کردن عکاسی افتاد نگاه کنیم.

عکس‌ها همه جا هستند! در سال ۲۰۲۰، هر روز بیش از ۱۰۰ میلیون عکس و ویدیو در اینستاگرام آپلود می‌شد. سفر به سمت دموکراتیک کردن عکاسی در سال ۱۸۸۸ زمانی که کداک اولین دوربین تجاری خود را عرضه کرد آغاز شد، اما دموکراتیزه شدن تا همین اواخر اتفاق نیفتاد. این دموکراسی‌سازی فقط به این دلیل اتفاق نیفتاد که دوربین‌ها تبدیل به یک چیز شدند. این به این دلیل اتفاق افتاد که فناوری تخصصی، قابل دسترسی، استفاده آسان و هوشمند شد.

هر بار که سلفی می گیرید، بسیاری از الگوریتم های فانتزی در حال انجام عملیات پیچیده در پس زمینه هستند، بنابراین لازم نیست به سرعت شاتر، اندازه دیافراگم، قطر لنز و غیره فکر کنید. دموکراسی‌سازی به این دلیل اتفاق افتاد که کاربر می‌تواند روی کار در حال انجام تمرکز کند در حالی که فناوری به بقیه امور رسیدگی می‌کند.

“بیشتر مردم می توانند از دموکراتیک کردن طراحی استفاده کنند تا از مکینتاش.” گای کاوازاکی، انجیلی ارشد در Canva و رئیس پیشین اوانجلیست در اپل

اگر دموکراسی‌سازی زمانی اتفاق بیفتد که فناوری‌ها تخصصی، قابل دسترسی، استفاده آسان و هوشمند شوند، چگونه است آیا شما غیر طراحان را قادر به طراحی محصولات دیجیتال می‌کنید؟

ما فکر می‌کنیم به این دلیل است که Uizard با پارادایم‌های متفاوتی از پیشینیان خود کار می‌کند، مشابه روشی که پارادایم Canva با Adobe Photoshop متفاوت است.

Tool Timeline 1 1

Uizard تخصصی است

یکی از دلایل کلیدی که امکان دموکراتیک شدن عکاسی را فراهم می کند، تخصصی بودن دوربین است. خارج از جعبه، دوربین گوشی هوشمند شما برای عکاسی از راه دور یا میکروفوتوگرافی طراحی نشده است. این طراحی شده است تا به شما اجازه دهد از زندگی روزمره عکس بگیرید: مردم، حیوانات، مناظر. برای یک هدف خاص تخصصی شده است. همین.

زمانی که Sketch در سال ۲۰۱۰ راه اندازی شد، دنیای طراحی تحت سلطه دو ابزار طراحی گرافیکی همه منظوره بود: Adobe Photoshop و Adobe Illustrator. Sketch اولین ابزار تخصصی مبتنی بر برداری برای طراحی صفحه نمایش شد. این برنامه مخصوص طراحان رابط کاربری حرفه ای است که به یک نرم افزار اختصاصی برای طراحی محصولات دیجیتالی مانند وب سایت ها و برنامه های تلفن همراه نیاز دارند.

به طور مشابه، Uizard برای طراحی محصولات دیجیتال ساخته شده است و به عنوان یک ابزار طراحی گرافیکی همه منظوره با صدها گزینه و منو ساخته نشده است که اکثر مردم هرگز از آن استفاده نمی کنند. این یک ابزار تخصصی برای طراحی اپلیکیشن های موبایل، وب سایت ها و نرم افزارهای دسکتاپ است. همین.

Uizard قابل دستیابی است

تجهیزات عکاسی برای دست یافتن به توده ها نیاز به تولید و توزیع ارزان قیمت دارند. برای اینکه نرم افزار واقعاً قابل دستیابی باشد، نباید کاربران را مجبور به استفاده از یک سیستم عامل خاص کند، و باید هر مانعی را برای پذیرش از بین ببرد.

با الهام از موفقیت Google Suite، Figma اولین ابزار طراحی مشارکتی مبتنی بر وب شد که می‌توانست روی هر سیستم عاملی اجرا شود. این یک معامله بسیار بزرگ است و Adobe و Sketch هنوز در تلاش هستند تا به Figma برسند تا ابزارهای خود را واقعاً قابل دستیابی کنند. وقتی کووید شیوع پیدا کرد، همکاری در محل کار بلافاصله مجازی شد و شرکت‌هایی مانند Figma برنده شدند.

زمانی که Uizard را ساختیم، این کار بیهوده بود: باید یک نرم افزار آنلاین قابل دسترسی در هر مرورگر وب مدرنی باشد. Uizard کاملاً مشارکتی است و امکان همکاری در زمان واقعی را فراهم می‌کند، چه تیم‌ها در قاره‌ها و مناطق زمانی پراکنده باشند یا در یک دفتر کنار یکدیگر بنشینند.

 

uizard multiplayer 1

 

استفاده از Uizard آسان است

وقتی برنامه دوربین گوشی هوشمند خود را باز می کنید، سرعت شاتر، اندازه دیافراگم و قطر لنز را انتخاب نمی کنید. همه این مفاهیم انتزاع شده اند. شما به برنامه می گویید که می خواهید یک پرتره، یک فیلم آهسته یا یک عکس پانوراما بگیرید و فقط یک دکمه را فشار می دهید.

Canva اولین ابزار طراحی بود که از پارادایم پیکسل/بردار خلاص شد و از الگوها و طرح‌بندی‌ها برای کارهای طراحی همه منظوره (مانند پست رسانه‌های اجتماعی، اسلایدهای ارائه، کارت ویزیت) خلاص شد.

به طور مشابه، Uizard با اجازه دادن به کاربران برای ایجاد برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها با استفاده از مؤلفه‌ها و قالب‌ها: دکمه‌ها، فیلدهای ورودی، فرم‌های ورود، نوارهای پیمایش، بخش پرداخت تجارت الکترونیک و غیره، یک تجربه طراحی آسان را امکان‌پذیر می‌کند. پیکسل‌ها و بردارها انتزاع می‌شوند و هسته اصلی بلوک های ساختمانی به راحتی قابل درک، دستکاری و جمع آوری هستند.

بهترین محصولات به نحوه تفکر مشتریان در مورد گردش کار خود نشان می دهد. آنها با سطح انتزاع مشتریان خود مطابقت دارند: نه خیلی زیاد که غیرقابل استفاده باشد، اما نه آنقدر پایین که استفاده آسان از آن یا گسترش آن به روش های پیچیده تر دشوار باشد. کوین کواک

uizard wireframe scan 1

 

Uizard باهوش است

وقتی تلفن خود را بیرون می آورید تا از لاته صبحگاهی خود با منظره شهری تار در پس زمینه عکس بگیرید، فاصله کانونی و عمق میدان را به صورت دستی تنظیم نمی کنید. در عوض، الگوریتم‌های هوشمند از تمام این عملیات در پس‌زمینه مراقبت می‌کنند، بنابراین شما می‌توانید فقط کادربندی کنید و دکمه را فشار دهید. نرم افزار دنیا را می خورد و هوش مصنوعی نرم افزار را می خورد. الگوریتم های هوشمند اینجا هستند تا به افراد کمک کنند تا بدون زحمت به هدف خود برسند.

به طور مشابه، هنگام طراحی یک محصول دیجیتال، آخرین چیزی که نیاز دارید این است که وقت خود را با کارهای تکراری تلف کنید. محصول و فناوری باید برای کاربر کار کند، نه برعکس. شما باید بتوانید روی هدف خود تمرکز کنید در حالی که ابزار شما از عملیات وقت گیر مراقبت می کند. الگوریتم های مبتنی بر یادگیری ماشین واقعاً پتانسیل جادویی عجیبی برای تبدیل کارهای پیچیده به کارهای ساده دارند.

در سال ۲۰۱۸، ما پیچیده‌ترین فناوری مبتنی بر یادگیری عمیق را ساختیم تا به رایانه‌ها آموزش دهیم که طراحی رابط را به روشی مشابه درک کنند. این فناوری یکی از بلوک های اصلی ساختمان است که غیر طراحان را قادر می سازد از محصول ما برای طراحی مانند افراد حرفه ای استفاده کنند.

دستیار طراحی با هوش مصنوعی Uizard می تواند چند کار جادویی انجام دهد! می تواند به طور خودکار خط خطی های کشیده شده با دست را به طرح های قابل تنظیم تبدیل کند. این می تواند به طور خودکار سبک هر منبع الهام (مانند اسکرین شات، عکس، مودبورد، URL و غیره) را در یک پروژه خاص استخراج و اعمال کند. این می تواند به طور خودکار سبک طراحی یک پروژه را با یک کلیک تغییر دهد و در عین حال سلسله مراتب اطلاعات را حفظ کند. و این تازه اولشه!

uizard theme generation 1

 

دهه طراحی اینجاست

امیدواریم، این پست وبلاگ نمای کلی خوبی از نحوه ارائه ارزش Uizard به غیرطراحان و اینکه چگونه می‌تواند پله‌ای به سوی دموکراتیک کردن طراحی باشد، ارائه دهد.

یک چیز مسلم این است که طراحی خوب کلید نرم افزار خوب است، و شرکت ها قبلاً هرگز این را به وضوح امروز درک نکرده بودند. همانطور که به سمت دموکراتیک کردن طراحی پیش می رویم، افراد بیشتری می توانند در ایده پردازی محصول، طوفان فکری و به طور کلی طراحی شرکت کنند تا بهترین راه حل ها را برای مشتریان خود توسعه دهند.

“اکنون، ما در حال حرکت به دهه طراحی هستیم. امروزه افراد بیشتری——نه تنها طراحان——اکنون باید در برقراری ارتباط پیرامون طراحی مسلط باشند.” پیتر لوین، شریک عمومی در Andreessen Horowitz

مهمتر از همه، دموکراتیک شدن عکاسی به این معنی نیست که دیگر نیازی به عکاسان حرفه ای نیست یا تولیدکنندگان از تولید دوربین برای متخصصان دست کشیده اند. این به سادگی به این معنی است که افراد بیشتری بدون در نظر گرفتن پیشینه خود می توانند راحت تر خود را بیان کنند.

ما ادعا نمی کنیم که همه یک طراح هستند یا اینکه همه یک روز خواهند شد. ما ادعا می کنیم که همه می توانند ایده های بزرگ داشته باشند و هر کس شایسته است بتواند آنها را بیان کند!

ساخت محصولات عالی همیشه یک تلاش تیمی است. وقتی هرکسی در یک تیم بتواند به راحتی و کارآمد ایده‌های وحشی خود را تجسم، ارتباط، آزمایش و اعتبار سنجی کند، کل تیم سود می‌برد، سریع‌تر یاد می‌گیرد، بیشتر تکرار می‌کند و منابع را روی آنچه مهم است متمرکز می‌کند. ایده های عالی می تواند از هر کسی بیاید، و طراحی باید تا حد امکان در دسترس، فراگیر، باز و مشارکتی باشد.

نیازی به گفتن نیست که ما در مورد آینده نزدیک و همکاری با تیم درخشان Insight Partners بسیار هیجان زده هستیم!

team picture series a 1 1

این مطلب چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا امتیاز شما ثبت شود.

همانطور که این پست را مفید دیدید ...

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!