()

کاریبو نام کدام موجود است؟

گوزن شمالی که در قاره آمریکای شمالی به کاریبو معروف است از گونهٔ گوزن‌هاست که در توندرای شمالگان و در جنگل‌های شمالی (تایگا) همجوار گروئنلند، اسکاندیناوی، روسیه، آلاسکا و کانادا یافت می‌شود. گوزن‌های شمالی در اروپای شمالی جانورانی اهلی‌شده هستند. دو گونه از این نوع جانور وجود دارد، گوزن‌های شمالی توندرا و گوزن‌های شمالی درختزار. نوع توندرا در رمه‌های بزرگ (که به نیم میلیون رأس می‌رسد) و در یک دورهٔ سالانه، بین توندرا و درخت‌زارها به مسافت ۵٬۰۰۰ کیلومتر کوچ می‌کنند.

در سراسر جهان، علاقه عمومی به گوزن شمالی (کاریبو) در دوره کریسمس به اوج می‌رسد. طبق افسانه‌های عامیانه، سورتمه بابانوئل توسط گوزن‌های شمالی پرنده کشیده می‌شود. اینها اولین بار در شعر سال ۱۸۲۳ «بازدید از سنت نیکلاس» نامگذاری شدند.

در میان اینوئیت‌ها، داستانی در مورد پیدایش گوزن شمالی وجود دارد:

« روزی روزگاری هیچ گوزن شمالی روی زمین وجود نداشت. اما مردی بود که آرزوی گوزن شمالی داشت و سوراخی را در اعماق زمین کند و گوزن شمالی از این سوراخ بالا آمد، تعداد زیادی گوزن شمالی. گوزن‌های شمالی بیرون ریختند تا اینکه زمین تقریباً با آنها پوشیده شد. و وقتی مرد فکر کرد که برای بشریت به اندازه کافی گوزن شمالی وجود دارد، دوباره سوراخ را بست. بدین ترتیب گوزن شمالی روی زمین آمد. »

هنرمندان Inuit از سرزمین‌های بایر، تصاویری از کاریبو – و اقلام ساخته شده از شاخ و پوست کاریبو – را در کنده‌کاری، طراحی، چاپ و مجسمه‌سازی ترکیب می‌کنند.

شرکت طراحی سایت کاریبو نیز با گردهم آوردن افراد متخصص و برنده در حوزه فعالیت خود قصد دارد تا دانش و تکنولوژی روز دنیا را در اختیار مشتریان و شرکای تجاری خود قرار داده و با طراحی حرفه‌ای سایت و رعایت کلیه استانداردهای سئو و افزایش ترافیک همواره مزیت رقابتی مشتریان خود را نسبت به رقبایشان ارتقا دهد.

 

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر هنوز هم برایتان روشن نیست که طراحی سایت برای کسب و کارتان چه تاثیری می تواند داشته باشد، می توانید به راحتی با کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره های آن ها برای تصمیم گیری استفاده کنید.

درخواست مشاوره رایگان
درخواست مشاوره طراحی سایت

این مطلب چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا امتیاز شما ثبت شود.

همانطور که این پست را مفید دیدید ...

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!